Football Manager 2013

Preview Killzone 2Autor: admin

RecenzeHer.eu - Denně čerstvé informace ze světa her, Recenze, preview, online-hry, tapety na plochu pc, cheatyPrvní díl této FPS se objevil v roce 2004 na PlayStationu 2 – byl hodně očekáván, jelikož byla slibována hra, která měla s

esadit z trůnu i takovou pecku jako Halo, které si ale svoji pozici udrželo i když temný Killzone nabídl kvalitní zábavu. Teď přichází Killzone 2, exkluzivně pro PS3 a laťku nastavuje hodně vysoko. Podaří se mu konkurovat hrám jako Halo 3 nebo Crysis?

Autoři z Guerilla Games společně se Sony způsobili pořádný poprask, když do světa vypustili první trailer. Pár dní po prezentaci totiž vyšlo najevo, že byl renderovaný a grafika byla hodně vylepšená, což by znamenalo pořádný skandál, kdyby následná vizuální stránka hry neobhájila počínání v traileru. Vývojáři tak dostali nový úkol: dosáhnout stejné grafiky jako ve videu. Z prvních in-game záběrů se zdá, že se hru povedlo dotáhnout na prvně prezentovanou grafickou úroveň.

Příběh a hratelnost Killzone 2

Nový Killzone se odehrává 2 roky po prvním díle. Budete hrát za hrdinu jménem Sev, jenž je členem speciálního oddílu armády ISA, Legionu, která má za úkol zajmout vůdce Helghastů a sice Scolara Visariho, což by mělo za následek konec dlouhotrvající války. To znamená invazi na domovskou planetu plnou nepřátel. Lidem ani nepřekáží fakt, že v případě invaze jim Scolar slíbil atomovou válku, pro mír jsou ochotni udělat vše. Kromě atomových zbraní si pro vás Helghasti přichystají ještě jednu novinku – naučili se ovládat počasí a sestrojili i několik děl, které dokáží přivolat bouři a blesky, možná i jiné přírodní živly.

Hra klade hlavní důraz na tři věci: světlo a stín, krytí za překážkami a na čistou akci. Každá osvětlená věc bude vrhat stín. Kromě efektů, které vytvářejí bleskoděla Helghastů se můžete těšit i na velký počet temných míst. Ve tmě kromě záblesků ze zbraní uvidíte z nepřátel pouze jejich svítící oči.

Také překážky zde budou hrát důležitou roli. Hra bude obsahovat neuvěřitelné množství detailů. Ukrýt se budete moci za hromadu rozličných věcí. Na každém kroku bude nějaké harampádí. Stisknutím patřičného tlačítka se schováte za překážku, podobně jako například v Gears of War. Potom můžete v klidu likvidovat protivníky a promyslet si další postup. Když se dostanete do stěžejní situace, můžete střílet naslepo. Co se týče nepřátel, tak ti by neměli být žádní tupci a umět se schovat, tak jako například vy, by pro ně neměl být problém.

Chybět nebude ani skvělá fyzika s níž si budete moci různě pohrát – rozstřílet budete moci cokoliv, kulky dokonce budou dělat díry do zdí (ala Call of duty 4?). Odříznou vám nepřátelé cestu? Rozstřílíte zeď a obejdete si je pěkně ze strany.

Akce souvisí hlavně s náboji a reakcí nepřátel na zásah do jednotlivých zón jejich těla. Velký důraz bude kladen na druh zbraně a vzdálenost cíle. Zásah z velké dálky Helghastem jen škubne, zatímco zásah z blízka do něj udělá pěknou díru. Tento systém se určitě zajímavě projeví v souboji s minibossy – obřími celoobrněnými Helghasty s rotačním kulometem, kteří mají jenom jednu slabinu – tlakové bomby na zádech. Jenže aby se k vám obr otočil zády, musí dostat přesný headshot, aby ho na chvíli omráčil. To zaručuje nejeden horký moment.

V Killzone 2 kvůli atmosféře a reálnému prožitku nespatříte systém HUD. Toho se vývojáři poslední dobou zbavují téměř v každé akční hře. Zhoršující se zdravotní stav poznáte podle barev. S plným zdravím budete vidět všechno krásně, zatímco s černobílým viděním se na bojišti moc dlouho neudržíte. V tom okamžiku vám pomůže systém léčení podobný tomu jako například z Call of Duty 4. Musíte se někam zašít a zdraví nabíhá automaticky – na prázdny zásobník vás poté upozorní naprázdno cvakající závěr vaší zbraně.

Určitě se dočkáme i vozidel. No autoři na tuto otázku zatím zarytě mlčí. V traileru jsou k vidění i různé vznášedla a bojové lodě. Ovšem do vydání se toho může ještě hodně změnit. Další věcí o které vývojáři příliš nemluví je hra pro více hráčů, ale multiplayeru se dočkáme na 100%. Otázkou zůstává počet map, módů a pro kolik lidí hra bude. To se ukáže časem (a multiplayerovou betou). Jistá je i online podpora.

Grafika je už od prvního traileru vynášena do nebes. Můžete očekávat to nejlepší ze současné herní scény. Čeká na vás neuvěřitelné množství detailů a dokonalé modely postav. Jedna postava ve hře má více polygonů než půl levelu v prvním díle. Měly by zmizet i loadingové obrazovky. Hra by se měla dočítat na pozadí vašeho hraní. K tomu ještě bonus v podobě prostorového zvuku Dolby Digital 7.1. Autoři si dokonce do studia pozvali i experty na zbraně a výbušniny. Kvalitní zvuk je tedy na místě.

Doufáme, že se hra nezmění na obyčejnou lineární řežbu s hezkou grafikou. Další titul kvůli kterému se snad vyplatí šetřit na PS3. Jestli autoři dodrží všechny sliby tak můžeme očekávat nejlepší FPS roku 2008.

Platforma: PS3
Žánr: FPS
Výrobce: Guerilla Games
Předpokládané datum vydání: 2. polovina roku 2008

Autor:Norbert Lapčák,

Zdroj: recenzeher.eu

Share and Enjoy:
 • Print
 • email
 • PDF
 • Add to favorites
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Twitter

Napsat odpověď